Edit Content

Wizyta domowa

Istnieje możliwość ze skorzystania z wizyty domowej. W celu ustalenia terminu wizyty prosimy o kontakt.

 

Oferta

Masaże

Masaż klasyczny

Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta. W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie całościowego lub częściowego. W tym masażu wykorzystuje się bezpośrednie oddziaływanie bodźców mechanicznych na tkanki oraz odruchowe zmiany zachodzące na drodze neuroodruchowej poprzez wykonywanie odpowiednich techniki chwytów.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny wykorzystujemy jako jedną z metod terapeutycznych, kosmetycznych oraz relaksacyjnych. Ruchy wykonywane przez masażystę spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało. Masaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowyrównoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

Masaż limfatyczny

Należy do działań fizjoterapeutycznych. Inaczej zwany masażem limfatycznym służy poprawieniu przepływu chłonki w układzie limfatycznym. Jest obecnie najbardziej efektywną metodą leczenia obrzęku. Drenaż limfatyczny pływa na korzystnie na przepływ chłonki, likwidację obrzęków zastoinowych, onkotycznych, zapalnych, usprawnienie transportu soli mineralnych i wody oraz procesów immunologicznych. Polega na masażu przy użyciu technik głaskania, rozcierania i ugniatania w taki sposób aby przepchnąć zalegającą chłonkę w kierunku węzłów chłonnych.

Masaż segmentarny

Masaż segmentarny jest zabiegiem fizykalnym, składającym się z szeregu chwytów i opracowań, których ściśle określona technika i kolejność wykonywania pozwala na wykrywanie i usuwanie zmian chorobowych, a często również przyczyn chorobowych na drodze odruchowej.

Znajduje szczególne zastosowanie w leczeniu chorób narządów wewnetrznych.

Masaż segmentarny uwzględnia wszelkie możliwe zmiany odruchowe powstające w różnych tkankach i podaje sposoby ich usuwania poprzez zastosowanie szczególnych, ściśle okereślonych rękoczynów.

Ze względu na wywieranie znacznego wpływu na funkcjonowanie narzadów wewnętrznych oraz możliwości leczenia i usuwania zmian odruchowych w narzadach i tkanakch, metoda ta jest uzupełnieniem masażu klasycznego.

Masaż izometryczny

Masaż izometryczny polega na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego (napięcie mięśni bez wykonywania ruchu w stawie, czyli bez skracania długości mięśnia). Stosowany jest w rehabilitacji w stanach po częściowym unieruchomieniu kończyn, tam gdzie nastąpił częściowy zanik lub osłabienie mięśnia, najczęściej po urazach, złamaniach lub dłuższej rekonwalescencji z powodu innych schorzeń. Wykorzystuje się go również jako masaż wyszczuplający ? poprzez redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej oraz masaż przyczyniający się do wzrostu masy i siły mięśniowej.